Tréning típusok
ASSZERTIVITÁS TRÉNING
Teljes mértékben egyedi fejlesztésű tréning. Az asszertivitás több, mint egy kommunikációs technika!
Napjainkban egyre többet hallunk az asszertivitásról, amit sokan és sokféleképpen értelmeznek.
Évtizedes képzési és kutatási tapasztalat birtokában azt vallom, hogy a hitelesen megélt asszertivitás az emberi érettség egyik legfontosabb kifejeződési formája.
AZ ASSZERTIVITÁS TÖBB MINT EGY KOMMUNIKÁCIÓS TECHNIKA
Egyszerre van benne jelen:
- EGY GONDOLKODÁSMÓD, amelynek birtokában az egyén elsődlegesen a feladatra, kapcsolataiban a partnerségre, és az egyenrangúságra törekszik
- és egy készség szinten alkalmazott ASSZERTÍV KOMMUNIKÁCIÓ
Ez azt jelenti, hogy az asszertív ember partnerségben gondolkodik, a másik ember igényeit is figyelembe veszi, és az együttműködés során asszertív kommunikációt alkalmaz.
Mindeközben a személyiség látványosan gazdagodik, jelentősen nő a magabiztosság, az önelfogadás, a szorongás-szint, az ún. stressz-érzékenység pedig nagymértékben csökken. Az asszertív szemlélet és kommunikáció eredményeképpen az életvezetés könnyebbé, mérhetően csökken a személyközi konfliktusok száma, a problémamegoldás gördülékenyebbé válik.
Kicsit leegyszerűsítve az asszertivitás felszabadítóan hat a személyiségre, javítja az emberi kapcsolatokat, nő az egymás iránti elfogadás, és javul a környezet, ezzel együtt a szervezet légköre, és kommunikációs hatékonysága. Az asszertivitás éppen ezt jelenti, hiszen a latin eredetű „asserere”= felszabadítás szóból származik.
A TRÉNING CÉLJA
A személyes kommunikáció, és a konstruktív önérdek-érvényesítés hatékonyságának fokozása az asszertív gondolkodásmód és az asszertív kommunikáció elsajátítása révén.
ÖNBECSÜLÉS TRÉNING
Önbecsülésünk segít, vagy éppen gátol bennünket a kapcsolatainkban, a céljaink elérésében, a feladatok vállalásában vagy éppen a konfliktuskezelésben.
Az életünkben naponta találkozunk azzal, hogy az önbecsülésünk segít, vagy éppen gátol bennünket a kapcsolatainkban, a céljaink elérésében, a feladatok vállalásában vagy éppen a konfliktuskezelésben. Az emberek keveset tudnak, vagy zavaros információkkal rendelkeznek arra vonatkozóan, hogy mi is az az önbecsülés, vagy mit jelent annak hiánya, és még kevesebbet tudnak arról, hogy mi okozza, és mit tehetnek a megerősítése érdekében.
Az önbecsülésünk olyan, mint egy szemüveg, amelyen keresztül látjuk, nézzük önmagunkat, a környezetünket és általában az életünket. Sajnos emberek milliói élnek azzal a belső élménnyel, hogy „nem vagyok elég jó” vagy „nem vagyok olyan, amilyennek lennem kellene”, miközben az egyén azt gondolja, hogy ez az ő hibája. Holott ez nincs így!
A tréning résztvevői ezen a tréningen egy oldott, biztonságos tanulási környezetben, speciálisan felkészült tréner segítségével megismerkedhetnek az önbecsülés hiány kialakulásának lehetséges okaival, a leggyakoribb gyermekkori gyökereivel, és a jellemző megnyilvánulási formáival. Annak érdekében, hogy mindenki önmagában megerősödve távozzon a tréningről, a résztvevőkkel megismertetjük azokat a pszichológiai és kommunikációs eszközöket, amelyekkel az önbecsülés fokozható.
A tréning során személyre szabott és tudományosan megalapozott mérőeszközökkel (tesztek, feladatok, egyéni-, és páros gyakorlatok, OH kártya) felmérjük és fejlesztjük az aktuális önbecsülés állapotot.
ANYA LESZEK!
Pszichológiai felkészítő tréning kismamáknak, gyakorlati útmutatókkal.
Gyakori tapasztalat, hogy a várandós kismamák sokszor elbizonytalanodnak, és szoronganak, hogy vajon tudják-e majd „jól” csinálni? Rendelkeznek-e azokkal az elméleti és gyakorlati ismeretekkel, amelyek a gyermekük egészséges személyiség fejlődéséhez szükséges? Mi lesz akkor, ha nem „jól” csinálják?
Bár lélekben készek és lelkesen motiváltak csecsemőjük fogadására, de vagy eszköztelennek érzik magukat, vagy éppen eltévednek a legkülönbözőbb fórumokon fellelhető elméleti és gyakorlati ismeretekben. Nem tudnak dönteni, hogy vajon az ő személyiségükhöz melyik módszer illik, melyik a ténylegesen hatékony módszer, és azt ők tudják e csinálni, vagy, ha nem akkor azzal ártanak-e babájuknak?
Sok kismamát konkrétan az érdekli, hogy
- Már a várandósság alatt is hatással vagyok a gyermekemre?
- Mit és hogyan érzékel a gyermekem a várandósság alatt?
- Hogyan szeressem „jól” a gyermekemet?
- Hogyan hat az anyaságomra az, ahogyan engem neveltek?
- Hogyan viszem tovább a szüleim nevelési mintáit?
- Melyek azok a nevelési hibák, amiket mindenképpen el kell kerülnöm?
- Mit kell tennem ahhoz, hogy a gyermekemből egy boldog kiegyensúlyozott felnőtt legyen?
- Képes leszek-e helytállni akkor is, amikor számomra teljesen ismeretlen helyzetbe kerülök? és a kérdések sora még hosszan folytatható.
A fentiek ismeretében a tréning (workshop) célja, hogy a résztvevőknek közérthetően, és a gyakorlatban jól alkalmazható formában minden olyan elméleti-gyakorlati ismeretet átadjunk, amelyek elsajátítása egy kisgyermek egészséges személyiség fejlődéséhez NÉLKÜLÖZHETETLEN. Mindazt, ami a várandósság, közvetlenül a szülés utáni, majd a szimbiózis időszakában, (a baba születése utáni 6 hónapban) konkrét segítséget jelent a kismamáknak. Pl. Segít az Anyukának megfogalmazni a saját gondozási és nevelési céljait, segít abban, hogy könnyebben tudjon tájékozódni a baba „üzeneteiben”, a felmerülő helyzetekben, a saját anyai magatartásának a felismerésében, beazonosításában, és természetesen tájékozódni az anya-gyermek kapcsolatban stb.
A tréning gyakorlatorientált, interaktív. Ez azt jelenti, hogy egy pozitív hangulatú, elfogadó, egymást támogató és együttműködő tanulási környezetben, a trénerek (akik szintén kisgyermekes anyukák) támogató közreműködésével a csoporttagok közösen dolgoznak, életszerű helyzeteket oldanak meg, konkrét tapasztalatokat dolgoznak fel. A feladatok lezárásával a résztvevők egy összefoglaló elméleti és gyakorlati útmutatót kapnak.
Akiknek ajánljuk
Várandós kismamáknak, akkor is ha már van gyermek.